P4240014

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. To czas by pomyśleć o tym, czym dla nas jest nasza planeta i jak o nią dbamy. My obchodziliśmy go z lekkim opóźnieniem – 30 kwietnia.

Dzięki przygotowanej przez pana Andrzeja Sałandyka prezentacji uczniowie klas IV – VI mogli dowiedzieć się, jak wkrótce zaczniemy segregować śmieci i czemu taka segregacja służy.

Aby utrwalić wiedzę, każda klasa wykonała plakat informacyjny, który został umieszczony na drzwiach sal lekcyjnych, by bez przeszkód można było z niego korzystać.

Niewątpliwie atrakcyjną zachętą do dbania o środowisko było przygotowane przez uczniów klasy VIb i ich polonistkę przedstawienie „Czerwony Kaptur”. Była to zdecydowanie uwspółcześniona wersja znanej baśni. Widzom szczególnie przypadła do gustu Babcia oraz bardzo żywotne drzewa. Gratulujemy wszystkim artystom!

"CZERWONY KAPTUR" – obsada

Czerwony Kaptur – Konrad Kochman
Czerwony Kapturek – Maja Maślanka
Mama – Paulina Kalemba
Wilk – Alicja Pacak
Leśniczy – Paulina Skrzypaszek
Babcia – Szymon Choma
Drzewa: Piotr Durniat, Piotr Kąkol, Mikołaj Krzyszycha, Mikołaj Ściobłowski, Paulina Kalemba.

P4240017 P4240009 P4240028